Beslenme

İdeal Çocuk Akademisi olarak , yeterli ve dengeli beslenmeye önem veriyoruz.Çocuklarımızın fizksel  gelişimi için günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dengeli menüler oluşturup, onlarda sağlıklı beslenme bilincini oluşturmayı hedefliyoruz.Yemek menülerimiz en taze ve doğal ürünlerle okulumuz mutfağında aşçımız tarafından hijyenik şartlara uygun özenle yapılmaktadır.Mutfakta görevli olan personelimiz düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmektedir.Sabah kahvaltısı,meyve saati,öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak hazırlanan yemek listesi her ayın başında velilerimize sunulmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin günlük yemek resimleri diğer faliyet resimleri  ile birlikte facebook sayfamızda paylaşılmakta velilerin görsel takibi sağlanmaktadır.

Aylık Yemek Listesini görmek için Tıklayınız...

 

Temizlik

Temizlik görevlimiz tarafından, anti - bakteriyel temizlik malzemeleri ile her gün yapılmaktadır.
 

Güvenlik

Çocuklarımızın güvenliği bizler için önemlidir. İç ve dış mekanda çocukların emniyetini sağlayacak gerekli tedbirler alınmıştır.Okulumuz 24 saat güvenlik kameraları ile izlenmektedir ve alarm sistemi ile binamız kontrol edilmektedir.Okulun her katından yangın merdivenine çıkış mevcuttur. Yabancı kişilerin okula girişi kesinlikle engellenmekte, çocuklarımız velileri dışında kayıtlı olmayan kişilere teslim edilmemektedir.
 

Okul Servisi

Okul servis hizmetimiz mevcuttur. Servisimizde çocukları teslim alıp vermekten ve hareket halinde güvenlikten sorumlu olan hostes görev yapmaktadır.
 
 
 Hijyen

Anaokullarımızda sınıflar; çocuklarımızın kendilerini rahat hissedebilecekleri, özgürce oynayabilecekleri, geniş, havadar ve ışıklı olma özellikleri göz önüne alınarak özenle düzenlenmiştir.

Eğitimin yanı sıra çocukların gelişimi için çok önemli gördüğümüz hijyen standartları tüm okullarımızda en üst seviyede tutulmaktadır.

Okulumuz çeşitli hastalıkları tetikleyebilecek unsurlardan olabildiğince arındırılmış ve okula girişler anti bakteriyel paspaslar ile güvence altına alınmıştır.

 

Okul ortamımız sık ve düzenli aralıklarla havalandırılmakta ve okul temizliğinde Henkel ürünleri kullanılmaktadır.

 

Mobilyalarımızda kimyasal bazlı boyadan kesinlikle kaçınılmıştır.