Tarihçe

İdeal Çocuk Akademisi , 2012 yılının Ağustos ayında faaliyete geçmiştir.Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.Uygun fiziksel koşulları ve profesyonel kadrosu ile ailelere okul öncesi çağındaki çocuklara hizmet vermektedir...

Binamız 

Binamız 2007 yılında deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir.Okulumuzun mimari projesi, okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır. Bahçe içinde 3 katlı bir binadan oluşan okulumuzun 1 ana giriş kapısı bulunmaktadır. Binamızın iç ve dış olarak yalıtım örtüsü mevcuttur. Isı yalıtımı mükemmel düzeyde olup, yaz ve kış özelliklerine göre yaşanabilir ortama sahiptir. Okulumuz gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmaktadır.Binamızın kullanım alanı 300 m2 dir. Bahçemiz ve binamızda her nokta çocuklarımızın güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır.7/24 kapalı devre kamera sistemi ile kontrol edilmektedir.

Sınıflarımız

Okulumuzda 7 adet sınıf bulunmaktadır. Sınıflarımızın 5 tanesi derslik olarak kullanılmakta olup, 1 tanesi Drama,Aktivite,Müzik ve Orff sınıfı, diğeri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık olarak kullanılmaktadır. Anaokulunun günlük yaşantısı içerisinde 13.00-15.00 saatleri arası çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemek amacıyla dinlenme zamanı olarak planlanmıştır. Dinlenme saati uyku odasında gerçekleştirilmektedir. Uyku odalarında her çocuğa ait kampet yer almaktadır. Okulumuzun iç donanımı, çocukların fiziksel ve sosyal tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.Sınıflar, yaş gruplarına göre ayrılmıştır.Ferah ve aydınlık sınıflarımızla çocuklarımız için en uygun eğitim ortamı hazırlanmıştır. Farklı materyallerle zenginleştirilmiş oyun köşeleriyle, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimini destekleyen oyun odaları oluşturulmuştur. Oyuncakçılar Birliğinin standart olarak belirlediği mobilyalar kullanılmaktadır. Yapıları gereği temizlenmesi çok kolay olan mobilyalar bu özellikleri sayesinde hijyen açısından bakıldığında önemli bir işlev yerine getirmektedir.Sınıflarımız 7/24 kapalı devre kamera sistemi ile kontrol edilmektedir. 

Bahçemiz ve Oyun Alanlarımız

Okulumuzun 200 m2 lik bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır . İlkbahar döneminde çocuklar için hobi bahçesi (çocukların kendilerinin çiçek ve sebze ekip yetiştirmeleri için) düzenlenmektedir.Bahçemizde kiraz ve erik ağaçları vardır.Bahçemiz çocuklarımızın doyasıya eğlenerek,keyifli saatler geçirecekleri oyuncaklarla tasarlanmıştır.